29 marca, w Paryżu odbędzie się uroczysta gala SilverEco and Ageing Well International Awards. Nagrodzone zostaną najlepsze projekty, usługi czy produkty dedykowane seniorom, które pojawiły się na światowym rynku.

Wśród polskich kandydatów zgłoszony został projekt “U siebie mimo wieku” – Wzorcowe Mieszkanie Seniora stworzony przez Agnieszkę Ciesla. Projekt posiada certyfikat jakości OK SENIOR.

To koncepcja projektowania mieszkań, która pozwala na aktywny i samodzielny tryb życia użytkownika mimo rosnących wraz z wiekiem niedomagań. Mieszkanie pokazuje jak można urządzić bezpieczną, komfortową i łatwą w utrzymaniu przestrzeń mieszkalną umożliwiającą seniorom dłuższe pozostanie niezależnym.

“U siebie mimo wieku” jest prywatną, oddolną inicjatywą, której autorami są dr inż. arch. Agnieszka Cieśla i dr inż. arch. Jan Cieśla. Autorzy projektu połączyli swoje umiejętności w zakresie projektowania z owocną współpracą ze znanymi producentami materiałów wykończeniowych i umeblowania. Projekt jako jeden z nielicznych z Polski jest partnerem Europejskiego Partnerstwa Innowacji na rzecz Aktywnego i Zdrowego Starzenia.

Zapraszamy na stronę http://mimowieku.pl/